İnstagram hikaye süresi uzatma ve ayarlama

Hikaye paylaşmayı sevenler İnstagram hikaye süresini uzatma yapabilmek için doğru yerdesiniz. Bildiğiniz gibi instagram hikaye süresi 15 saniyedir. İnstagram ne yazık ki bu süreyi aşan videolarınızı hikayenizde kabul etmeyecektir. Ancak instagram’ın uzun videolarınızı paylaşmanız için yayınladığı IG TV özelliğini kullanabilirsiniz.

İnstagram hikaye süresi ayarlamak için IG TV uygulamasını kurabilirsiniz. Video paylaşmayı sevenler IG TV ile 60 dakikaya kadar videolar paylaşabiliyorlar. Bu sayede Instagram hikaye süresi 60 saniye ayarlama yapmadan IG TV özelliği ile uzun videolar paylaşabiliyorsunuz.

IG TV nedir
İnstagram hikaye süresi uzatma ve ayarlama 4

IG TV ile video paylaşmak

IG TV ile dikey formatta 60 dakikaya kadar video yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz videoları hikayelerinize ekleyerek takipçilerinize izletebilirsiniz. IG TV için instagram kendine özgü bir uygulamada yazmıştır. Bu uygulamayı indirerek uzun içerikli kaliteli videolar oluşturabilirsiniz. Bu sayede Instagram hikaye süresi 1 dakika üzerine rahatlıkla çıkacaktır.

IG TV uygulaması içine girdiğinizde ana uygulama içinde takip ettiğiniz tüm kullanıcılara erişebiliyorsunuz. Ayrıca uygulamada “Sizin için”, “Takip Edilenler” ve “Popülerler” gibi başlıklar ile sekmeler bulunacak. 

IG TV özellikleri

İnstagram ıg tv
İnstagram hikaye süresi uzatma ve ayarlama 5

IG TV uygulaması video paylaşımı konusunda İnstagram’ı çok fazla rahatlatacak. IG TV ile milyonlarca kullanıcı özgürce süre ve ayarlama riski yaşamadan paylaşım yapabiliyor.

Instagram hikaye nasıl paylaşılır

Instagram hikayesi paylaşmak oldukça kolaydır. İşte adım adım Instagram hikayesi nasıl paylaşılır:

  1. Instagram Uygulamasına Giriş Yapın: İlk adım, Instagram uygulamasına giriş yapmaktır. Eğer hesabınıza henüz giriş yapmadıysanız, kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.

  2. Hikaye Paylaşma Ekranına Geçin: Ana akışınıza veya profilinize geldiğinizde, ekranın üst kısmında, profil resminizin altında dairesel bir kamera simgesi göreceksiniz. Bu simgeye tıklayarak veya sağa kaydırarak hikaye paylaşma ekranına geçebilirsiniz.

  3. Fotoğraf veya Video Çekin: Hikaye paylaşma ekranına geçtikten sonra, “Normal” modda fotoğraf çekmek için ortadaki beyaz yuvarlak tuşa basın. “Canlı” modda çekmek için ise kaydırma menüsünden “Canlı” seçeneğini seçin. Aynı zamanda son 24 saat içinde çekilen içerikleri de paylaşabilirsiniz, bunun için “Galeri” seçeneğini kullanın.

  4. Düzenlemeler Yapın: Çektiğiniz fotoğrafı veya videoyu düzenleyebilirsiniz. Yazı, çıkartma, etiket eklemek veya farklı filtreler uygulamak için ekranın altındaki seçenekleri kullanın.

  5. Hikayenizi Paylaşın: Düzenlemeleri tamamladıktan sonra, paylaşmak için ekranın altındaki “Hikayeyi Paylaş” düğmesine tıklayın. Hikayeniz anında paylaşılacak ve 24 saat boyunca profilinizde ve takipçilerinizin hikaye akışında görünecektir.

Bu kadar! Artık Instagram hikayenizi paylaştınız. Hikayenizi paylaştıktan sonra profilinize geri dönerek hikayenizi görüntüleyebilir, düzenleyebilir veya silme seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıca, hikayenizin görüntülenme sayısı ve kimler tarafından görüldüğü gibi istatistikleri de görebilirsiniz.

Instagram hikaye süresi 24 saat sonra kaybolur mu?

Evet, Instagram hikayesi, paylaşıldıktan sonra 24 saat boyunca aktif kalır. Paylaştığınız hikaye 24 saatlik süre sonunda otomatik olarak kaybolur ve kullanıcılar tarafından görüntülenemez hale gelir.

Hikayenin 24 saatlik süresi boyunca, takipçileriniz ve siz hikayenizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, Instagram hikaye özelliğinde, hikayenizi kimlerin görüntülediğini de görebilirsiniz. Hikayenizin görüntülenme sayısını, hikayeyi izleyen kullanıcıların profillerine dokunarak veya hikayenin üzerinde parmağınızı basılı tutarak görüntüleyebilirsiniz.

Eğer hikayenizin süresi dolmadan kaldırmanız gerekiyorsa, hikayeyi profilde görüntüleyerek sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve “Sil” seçeneğini seçerek hikayenizi kaldırabilirsiniz. Ancak bu işlem hikayeyi tamamen siler ve geri alınamaz, bu nedenle dikkatli olmanız önemlidir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu