İnstagram Kalıcı hesap silme nasıl olur?

Tabii ki, instagram kalıcı hesap silme işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Bir gün gelir sosyal platformlarınızla bağlantınızı kesmek isteyebilirsiniz.  İnsanlar, çevrimiçi kültüre daha az odaklanmış bir hayat yaşamak ihtiyacını duyabilirler. Bu aşamada sosyal medya hesaplarını silmek isterler. İster sosyal medyanızı silerek gelecekteki iş yönlerinizi korumaya çalışıyor olun, ister sadece telefonunuza biraz daha az ulaşıyor olun, sosyal medya hesaplarınızı silmek daha sağlıklı bir yaşama yol açabilir.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek önemli bir adım gibi görünebilir. Ancak profilinizden kurtulmak hayatınızda biraz boş zaman kazanmaya hazırsanız, artık başlayabiliriz. Gelelim Instagram hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinize.

Hesabınızı Silmeden Önce Instagram Verilerinizi Yedekleyin

Hayal kırıklığına uğramadan ve Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce, Instagram verilerinizi yedeklemeniz iyi bir fikirdir. Sonra bakmak istediğiniz fotoğraflarınız, etkileşimleriniz ve arkadaşlarınız olabilir. Hesabınızı sildiğinizde, Instagram tam da bunu yapar; fotoğraflarınız, beğenileriniz, yorumlarınız ve arkadaşlarınız dahil olmak üzere hesabınızı ve içindeki her şeyi siler. Hesap verilerinizi kaydetmek için şu adımları izleyin:

1- Instagram’ı açın ve sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun .

instagram-kalici-silme-1-
İnstagram Kalıcı hesap silme nasıl olur? 7

2- Sağ üst köşedeki hamburger simgesine (Menü) ve ardından alttaki Ayarlar’a dokunun.

instagram kalıcı hesap silme2
İnstagram Kalıcı hesap silme nasıl olur? 8

3-Güvenlik’i seçin ,  ardından Verileri İndir  seçeneğine dokunun.

instagram kalıcı hesap silme3
İnstagram Kalıcı hesap silme nasıl olur? 9

4-E-posta adresinizi girin ve İndirme İste’ye dokunun .

Adsiz tasarim 23 1
İnstagram Kalıcı hesap silme nasıl olur? 10

48 saat içinde Instagram, profilinizin yedek dosyasını verdiğiniz e-posta adresine e-posta olarak gönderecektir. E-posta, fotoğraflarınızı, yorumlarınızı, profil bilgilerinizi ve gelecekte erişmeniz gerekebilecek diğer her şeyi içerir. Bu verilere bir daha asla ihtiyacınız olmayacağını düşünseniz bile, görüntülemek isterseniz bilgilerinizin korunmasını sağlamak için önemli bir adımdır. Bunu yapmazsanız, verilerinizi tamamen kaybedersiniz ve ne kadar uğraşırsanız uğraşın asla geri alamazsınız.

Instagram Hesabınızı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirsiniz?

Instagram verilerinizi kaydettikten sonra Instagram hesabınızı silme işlemine geçebilirsiniz. Kullanıcılar için iki seçenek vardır. Birincisi Instagram hesabınızı ve onunla ilişkili her şeyi kalıcı olarak silmek, ikincisi ise geçici olarak silmek

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek yalnızca bir web tarayıcı kullanılarak yapılabilir. Ancak bunu hem mobil hem de masaüstü tarayıcılarda yapabilirsiniz. Profiliniz sonsuza kadar kaybolmadan önce Instagram, hesabınızı 30 gün boyunca geçici olarak görünmez yapar. Bu nedenle, fikrinizi değiştirirseniz eski haline getirebilirsiniz. Instagram hesabınızı kalıcı olarak nasıl sileceğinizi aşağıda açıkladım.

1- Tarayıcınızdaki benzersiz Instagram Hesabınızı Silin sayfasına gidin (oturum açtığınızdan emin olun).

Adsiz 600 × 400 piksel 2
İnstagram Kalıcı hesap silme nasıl olur? 11

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey sizden istenen şifrenizi girerek hesabını kalıcı olarak silmek olacaktır.

Instagram Hesabı Silme/Devre Dışı Bırakma SSS’leri

Hesabımı sildikten sonra Instagram verilerimi ne kadar süre saklar?

Instagram, hesabınızı tamamen silmenin 90 güne kadar sürebileceğini belirtir; bu, Instagram’ın, hesabınızla ilgili sunucularında saklanan bilgi parçalarına sahip olabileceği anlamına gelir. Ancak Instagram’ın Veri Politikası, şirketin hesabınızla ilgili bilgileri 90 günden fazla tutabileceğini de belirtir. Şirketin elinde bulundurabileceği bilgiler yasal amaçlar içindir veya şirketin Kullanım Koşullarının ihlaliyle ilgilidir.

Çocuğumun hesabını silebilir miyim?

Ne yazık ki, en azından kullanıcının giriş bilgileri olmadan çocuğunuzun Instagram hesabını silemezsiniz. Instagram’ın hesap silme politikası, yukarıdaki talimatları kullanarak profili yalnızca hesap sahibinin silebileceğini belirtir.

Instagram hesabınızı silmeye ne kadar var?

Yukarıda özetlenen silme işlemini gerçekleştirirseniz, talebi takip eden 30 gün sonra Instagram hesabınız silinir ve IG hesabınız görünmez olur, böylece kimse göremez. Ancak, yedeklerde saklanan tüm verilerin silinmesi 90 günü bulabilir.

Instagram’ın spam veya botlar için bildirilen etkin olmayan hesapları veya hesapları silmesinin ne kadar sürdüğünü merak ediyorsanız, yanıt daha az biliniyor. Instagram periyodik olarak tamamen aktif olmayan hesapları ve bot hesapları sistemleri üzerinden siler. Ancak Instagram dışında hiç kimse bunun ne sıklıkta gerçekleştiğinden veya silme parametrelerinden tam olarak emin değil.

İnstagram Kalıcı hesap silme

Instagram hesabınızı tamamen sıfırlayarak ve silerek, nihayet kendinize kaçmak ve her zaman var olan çevrimiçi kültür sloganını geride bırakmak için biraz kişisel zaman verebilirsiniz. Tabii ki, bir süre uzaklaşmak istiyorsanız hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak iyi bir seçenektir, ancak aksi takdirde kimliğinizi ve kişiliğinizi ve akıl sağlığınızı korumak için silin. Instagram hesabını silmeyle ilgili herhangi bir deneyiminiz veya sorunuz var mı? Lütfen aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu