Dikran Masis Kimdir? Yerli Robin Hood

Yerli Robin Hood Dikran Masis Kimdir? Eşleri, Nereli Serveti

1447 kiracısından kira almayarak gündeme gelen Dikran Masis kimdir? Ünlü iş adamı kiracılarının kira ödemelerini almaması ile gündeme gelerek ülkenin gündemine oturdu. Peki kim bu Dikran Masis?

Dikran Masis Kimdir?

1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Dikran Masis Ermeni asıllı bir ailenin çocuğudur. Ayrıca kendisi ünlü bir müzayedecidir. Ekidji Gayrimenkul firmasının sahibidir. Dikran Masis ayrıca Türkiye’ye ATM yi getiren ilk kişidir. 1982 yılında ilk kez İş Bankası için ATM ithalatını gerçekleştirmiştir. Balıkesir Ayvalık’ta bulunan Tavuk adasının 14 dönümlük tapu alanını Turizm Bakanlığına tahsis etmesi ile gündeme gelmiştir.

Saymakla bitmeyen yardımları ile çok fazla gündeme gelmeden birçok insanın yüzünü güldürmüştür. Kendisi özellikle eskidji bit pazarı projeleri ile ülke gündemine birçok kez girmiştir. Dikran Masis Babası Yuman Masis’in (86) ölümünden sonra büyük bir servet ile işlerini büyütüp daha büyük projelere imza atmıştır. Özellikle Balçiçek İlter’in sunduğu programda Para Nasıl Kazanılır isimli konuşması ile birçok yeni yatırımcının örnek aldığı biridir. Ayrıca bu programda yaptığı konuşmasında Sevgi Satın Alınır diyerek tepkide toplamıştı.

Türkiye’ye ilkleri getiren adam konuştu.

Türkiye’ye ilk zırhlı aracı getiren, Türkiye’ye ilk bilgisayarı getiren, ilk bankamatiği getiren, ilk para sayma makinasını getiren adam olan Dikran Masis katıldığı programda bakın neler söylüyor.

ZENGİNLERE TAVSİYEM

‘Zenginlere bir tavsiyem var. Eğer çocukları şirketlerde çalışıyor ise tüm profesyonelleri çağırarak sakın ha çocuğumla benim arama girmeyin desinler. Ben bunun sorunlarını yaşadım. Sabah 5 e kadar geziyordum. 22 veya 23 yaşımdayım. Altımda son model araba var. Oturuyorum odamda kahvemi içmişim ilk sigaramı içmişim. Babam soruyor nerede bizim ki daha kendine gelmedi diyorlar.Halbuki ben içeride bekliyorum çağırsalar geleceğim. Sonra babamdan ayrıldım. Ben ölürsem yaşamaktan öldü diye yazarsınız.’

PARA İLE SEVGİ AŞK SATIN ALINIR MI?

Maksis açıklamalarında Para ile sevgi satın alınır mı sorusu üzerine şunları söylüyor; ‘Ben öyle düşünmüyorum. Türkiye’nin çoğu böyle düşünüyor.  Bunun aksini söyleyen henüz çıkmadı. Para ile sevgi satın alınır sözümden sonra zannettim ki bütün kadınlar üzerime yürüyecekler. Hiç reaksiyon gelmedi. Kapitalizm seni para ile ölçüyor. Biz 68 kuşağı olarak hepimiz sosyalisttik. Sistem para ile sevgi satın alma sistemidir. Türkiye’de bankaya gidiyorsunuz birde eşinizin imzasını istiyorlar. Türkiye’de zor durumda olan insanlar Amerika’ya gitsinler.’ dedi.

Dikran Masis Eşleri ve Özel Hayatı ve Serveti

Yaptığı dört evlilik ile Magazin dünyasının sık sık adından söz ettiği kişi olan Dikran Masis sosyete dünyasında sık sık gündeme geliyor. Bir dönem Harika Avcı ile yaşadığı aşk gündeme geldi. Nükhet Duru ile yaşadığı evlilikten Cem isimli bir oğlu bulunmaktadır. Ayrıca son olarak kendinden 35 yaş Yasemin Öztürk ile yaptı. Özellikle eşi Yasemin Öztürk’e her yıl yaptığı doğum günü partileri ile gündeme geliyor. Ayrıca 66 yaşında baba olarak 71 yaşında baba olan Ünal Aysal ile gündeme gelmişti.

dikran masis kimdir

Yerli Robin Hood Dikran Masis Kimdir?

Koronavirüs önlemleri kapsamında birçok işletme kapandı. Bu işletmelerin bir kısmı kira vermeye devam ederken bazı mal sahipleri kiracılarına kolaylıklar sağlıyor. İşte yazıma konu olan Dikran Masis yanlış duymadınız 1447 kiracısından bu dönemde kira almıyor. Bu davranışı ile ülke gündemine oturan bu adamla ilgili bir yazı yazmak istedim. Dikran Masis serveti özellikle Babasının vefatından sonra artarak devam etmişti. Yerli Robin Hood yaptığı bu davranış ile tüm ülkeye örnek oldu. Dikran Masis ekşi

Yazımı beğendiyseniz yeni biografiler için sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu