Huawei Google Play sorunu 2 ÇÖZÜM

Huawei Google Play Sorunu

Huawei Google Play Sorunu ne olacak? Bildiğiniz gibi Google ve Huawei arasında yaşanan yazılım savaşları devam ediyor.Google Huawei firmasını Android yazılımlarını çalmak ile suçlayarak Huaweiden tüm altyapılarını çekme kararı aldı.

Ancak bu durum son kullanıcı olan bizleri çok zor durumda bıraktı. Google’ın Huawei’yi kara listeye almasıyla başlayan savaşta son olarak Google tüm servislerini Huaweiyi telefonlara kapattı. Dolayısıyla aslında telefonlarımızda bulunan en temel uygulama olan Google Play hizmeti açılmaz hale geldi. Peki Huawei Google Play sorunu çözüldü mü? Pratik olarak yeni satın aldığınız Huawei telefonunuza  Google servislerini yüklemeyi anlatacağım.

Huawei Play Store yerine ne kullanılır

Huawei Play store yerine ne kullanır sorusu tabi ki cevapsız kalmadı. Huawei yönetimi yeni telefonlarına Huawei AppGallery uygulamasını yazarak kullanıcılarını buradan destekliyor. Bu uygulamanın içerisinde Google play storeda bulunan birçok gerekli program yer alıyor. Ancak bu kullanıcılara yeterli gelmiyor. Çünkü google yazılımlarından mahrum kalmak kullanıcı için çok zor bir durum oluşturuyor.

Huawei Google Play yükleme 2022

Tabi ki bir çözümü var. Huawei telefonlarınıza Google Play yüklemek isteyen kullanıcılar arayışlara girdi.

Bu telefonlarda ekstra yöntemler ile Google hizmetleri aktif edilebiliyor. Bunların Başında Chat Partner ve Gsapce geliyor.

Gspace apk son sürüm ile play store yükleme

Gspace apk son sürüm ise kendi içerisinde sizlere google hizmetleri sunmaktadır. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Bu uygulamada yapmanız gereken yalnızca uygulamayı telefonunuza kurmak. Sonrasında çalıştırıp direk Google hesabınızı açabiliyorsunuz. Ancak ücretli olduğu için çok sık reklam çıkıyor.  Gspace apk son sürüm reklamsız kurmak için ücret ödemeniz gerekiyor.

huawei google play sorunu 2022 gspace

 

Chat partner ile play store yükleme

Öncelikle uygulamayı buradan indiriyoruz. İkinci olarak uygulamayı telefonunuza kurun. Sonrasında Telefonunuzdan dış kaynaklara izin vermeniz gerekebilir.

Google play sorunu çözümü

Uygulamayı telefonunuzda açın,  Detect Device (Cihazı Algıla) kısmına tıklayıp devam ediyoruz. Detect Device seçimini yaptıktan sonraki adım Repair Now (Şimdi Onar) butonuna tıklıyoruz. Son olarak active tıklayarak işlemi bitiriyoruz. Bu işlemlerden sonra telefonunuzu tekrardan başlatın. Telefonunuz açıldıktan sonra artık sizinde google play uygulamanız telefonunuzda olacak.

Araştırmalar ve kullanıcı deneyimlerinde Chat partner’in çalıştığı cihazların Mate 30 Pro, P40 Lite ve Huawei Y7p olduğu biliniyor. Bunun yanı sıra chat partneri yüklemek isteyen Mate 30 pro kullanıcılarının sertifika hatası aldıkları da biliniyor.

Huawei Google sorunu çözüldü mü 2022

Huawei Google play sorunu çözüldü mü 2022 sorusunun cevabı halen hayır olarak verebilirim. Kullanıcılar bu durumdan o kadar çok sıkıldılar ki Huawei play store var mi?, Huawei google sorunu ekşi, Huawei play store yok, huawei google play store açılmıyor gibi sorgular yapıyorlar. bu sorgularda artık alay konusu oldu.

Huawei programsız Google Play sorunu çözümü

Arkadaşlar böyle bir yöntemde mevcut ancak bunu yapabilmeniz için telefon ustası felan olunması gerek. Huaweyi’nin kullanıcılarına bu işkenceyi en kısa zamanda çözeceğini düşünüyorum. Ancak bu inat nereye kadar gidecek bilmiyorum. Hali hazırda Huawei kullanıcılarına yasal olmayan uygulamalar kullanmaya itildiğini düşünüyorum.

Huawei telefona youtube yükleme

Huawei Google play sorunu sonrasında aslında bambaşka bir yazı konusu olur. Şu anda Huawei kullanıcıları telefonlarına bu sorunu Youtube Vanced kurarak çözüyorlar. Bu uygulamada reklam yok ve warez null bir uygulamadır. Bu da yasal olmayan kullanım anlamına geliyor.

Huawei freebuds se kulaklık incelemesi yazımı inceleyebilirsiniz.

 

İnstagram gizli profili görme yazımı okuyabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu