Kapaklı Satılık Arsa ve Tarla Fiyatları Ne Kadar?

Kapaklı Satılık Arsa Fiyatları Ne Kadar?

Kapaklı satılık arsa konusuna Kapaklının tarihi ile başlayalım. Kapaklı ilçesi 1986 yılında belde belediye olmuştur. Belediye olduğu dönemlerde köy hüviyetinden kurtulan yerleşimin bulunduğu bir kasabadır. Ancak Sonraki yıllar içerisinde imar planının çizilmesi ve parsel işlemlerinin başlaması ile arsa satışlarına başlanmıştır. Detaylı bilgi için Kapaklı Nerede yazımı okuyabilirsiniz.

Kapaklının dönüm noktası ve bu duruma gelmesinin nedeni Sanayidir. Bölgede yerleşim alan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Kapaklı ve Çerkezköy’ün kısa sürede inanılmaz bir göç ve cazibe merkezi olmasını sağlamıştır. 2014 yılında Kapaklının ilçe olması ile Kapaklıda Satılık arsa fiyatları yükselmiştir.

Kapaklı Satılık Arsa Fiyatları

Kapaklı coğrafi olarak büyümesi muhtemel 3 ana bölgeden oluşmaktadır. Bu bağlamda Kazak Gölü mevki açısına, Pınarça Mahallesi tarafına, Yeniköy tarafına ve son olarak geleceğin en çok cazibe merkezi olacak yeni köyler tarafına yani yeni sanayi tarafına büyüyüp arsa satışları olmaktadır.

Bu bölgelerdeki satılık arsa fiyatlarını değerlendirirsek en çok hareket Kazak Gölü ve Pınarça tarafında gerçekleşmektedir. 400 m2 arsalar 800 bin tl den 100000 milyon tl ye kadar mevkisine göre değişmektedir.

Kapaklı Pınarça Satılık Arsa

Şehir merkezinde arsa sayısı gün geçtikçe azalmaktadır. En çok değerlenmesini beklediğim bölge yeni sanayi ve otogarında bulunduğu alan ve arkasındaki yerler olacak diye düşünüyorum. Fakat Pınarça ve Kazak Gölü mevkileri bir yerden sonra taleplere karşılık veremeyecektir. Çerkezköy satılık arsa alanları ile Kapaklı arsaları artık birleşmiştir.

Kapaklı yatırımlık satılık arsa almak için çok uygun bir yerleşim haline gelmiştir. Öyle bir durum oluşmuştur ki çok sayıda emlak firması hizmet vermektedir. Tekirdağ Kapaklı arsa fiyatları daha çok İstanbul’dan gelen yatırımcıların yön verdiği bir hal almaya başlamıştır. İlerleyen günlerde Kapaklı satılık arsalar ile ilgili destekleyici bir yazım daha olacaktır. Umarım yazımız faydalı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu